Smurfy

LiteraturaHistorie powrotu do dzieciństwa ukazują tęsknotę ludzi dorosłych za tym dzieciństwem. Miejsca, do których powracają będąc dorosłymi, zmieniają się w wyniku upływu lat, ale także zmienili się oni sami - inaczej postrzegają świat. "Miękki Świat" ukazuje dzieciństwo, które jest beztroskie, natomiast "Świat Twardy" to wiek dojrzały, gdzie człowiek musi twardo stąpać po ziemi. Autor ukazuje spotkanie płaczącego Achillesa z Tetydą. Poeta chce pokazać przez tą scenę, że nawet człowiek silny ma chwile załamania, staje się bezbronny i osamotniony. Dojrzałość jest wiekiem, w którym sami za siebie odpowiadamy, borykamy się z własnymi problemami, a także musimy znosić ból, gdyż cierpienie jest wpisane w nasze życie. Analizy Sherlocka Holmesa Najsłynniejszym detektywem na świecie był Sherlock Holmes. Postac fikcyjna stworzona przez Artura Conan Doyle’a jest do dzisiaj bardzo znaną postacią. Powstały setki filmów i adaptacji książek. Detektyw Holmes odznaczał się twardą logiką, dogłębnym analizowaniem sytuacji i na tej podstawie sztuką dedukcji. Na podstawie zgromadzonych dowodów zazwyczaj dobrze dedukował co się stało. Pełna charyzmy postac miała oczywiście wiernego pomocnika, doktora Watsona który był obecny przy bohaterze i pomagał mu rozwiązac wiele zagadek. Postac bardzo ciekawa, świetnie skonstruowana przez Conan Doyle’a do dzisiaj jest idealnym materiałem na adaptacje filmowe. Powieści z nim związane pełne są enigmatycznym i ciekawych zagadek.

Bajki powstały dawno temu. Z czasem stawały się coraz to bardziej dopracowane. Mówi się, że bajki są przeznaczone dla dzieci, oznacza to, że nie tylko dla nich lecz dla całej rodziny. Znam wiele przypadków dorosłych, którzy wolą oglądać bajki niż filmy. Młodzież wstydzi się oglądać bajki bądź się do tego przyznać, jest to złe stwierdzenie, ponieważ oglądanie bajek jest normalną rzeczą. Bajki są bardzo ciekawe, zawsze dobrze się kończą a przede wszystkim, dużo uczą oraz płyną z nich same morały, które bez wątpienia przydają się w codziennym życiu. Bajki można kupować bądź ściągać z internetu, ta druga opcja jest nielegalna oraz karalna. Oczywiście można tez oglądać bajki w telewizji. W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości oglądania bajek. Istnieją również kina w których można zapisać się na seans w którym może być właśnie bajka.

Wszystko, co dziecko widzi, słyszy, co mu przeczytamy i w co się z nim pobawimy, wpłynie na jego rozwój, na to, co będzie mu się śniło podczas drzemki i na to, jak będzie się zachowywało. Większość psychologów twierdzi, że nie należy pozwalać dziecku oglądać telewizji przed drugim rokiem życia. Są jednak też tacy, którzy uważają, że rozsądna porcja bajek oglądanych przez malca również pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Oczywiście muszą to być programy dostosowane do wieku malucha, by dziecko niepotrzebnie nie oglądało czegoś, co nie jest przeznaczone dla jego oczu. Jeśli jednak naszym zdaniem roczniak jest za mały na telewizję, mamy inne możliwości do wyboru. Możemy oglądać książeczki, czy czytać wierszyki i bajki, ponieważ czytać można dzieciom w każdym wieku, nawet takim, które jeszcze nie siedzą. Pamiętajmy, że liczy się przede wszystkim intonacja naszego głosu. Półrocznego szkrabowi możemy nawet przeczytać wiadomości lokalne, byleby miękkim głosem, a też się ucieszy. Dla starszego dziecka odpowiednie będą krótkie wierszyki, rymowanki i krótkie historyjki.