Pożegnanie dzieciństwa

Historie powrotu do dzieciństwa ukazują tęsknotę ludzi dorosłych za tym dzieciństwem. Miejsca, do których powracają będąc dorosłymi, zmieniają się w wyniku upływu lat, ale także zmienili się oni sami - inaczej postrzegają świat. "Miękki Świat" ukazuje dzieciństwo, które jest beztroskie, natomiast "Świat Twardy" to wiek dojrzały, gdzie człowiek musi twardo stąpać po ziemi. Autor ukazuje spotkanie płaczącego Achillesa z Tetydą. Poeta chce pokazać przez tą scenę, że nawet człowiek silny ma chwile załamania, staje się bezbronny i osamotniony. Dojrzałość jest wiekiem, w którym sami za siebie odpowiadamy, borykamy się z własnymi problemami, a także musimy znosić ból, gdyż cierpienie jest wpisane w nasze życie. Analizy Sherlocka Holmesa Najsłynniejszym detektywem na świecie był Sherlock Holmes. Postac fikcyjna stworzona przez Artura Conan Doyle’a jest do dzisiaj bardzo znaną postacią. Powstały setki filmów i adaptacji książek. Detektyw Holmes odznaczał się twardą logiką, dogłębnym analizowaniem sytuacji i na tej podstawie sztuką dedukcji. Na podstawie zgromadzonych dowodów zazwyczaj dobrze dedukował co się stało. Pełna charyzmy postac miała oczywiście wiernego pomocnika, doktora Watsona który był obecny przy bohaterze i pomagał mu rozwiązac wiele zagadek. Postac bardzo ciekawa, świetnie skonstruowana przez Conan Doyle’a do dzisiaj jest idealnym materiałem na adaptacje filmowe. Powieści z nim związane pełne są enigmatycznym i ciekawych zagadek.

Bajki są charakterystyczne dla wieku dziecięcego. To właśnie w dzieciństwie oglądamy ich dużo i długo. Poznajemy wielu bohaterów i oglądamy ciekawe przygody. Niektóre rzeczy zapamiętujemy już na zawsze, ale jest to mały odsetek bajek, które kiedykolwiek widzieliśmy. Wydaje się, że bajki to domena dzieci, ale ostatnio okazało się, że jednak niekoniecznie. Dorośli też bardzo lubią bajki. Świadczy o tym chociażby liczba fanów współczesnych bajek, które są wyświetlane w kinach. Dorośli też się na nich śmieją, rozpoznają sytuacje zabawne, choć czasami śmieszy ich zupełnie coś innego niż dzieci. Ale także na bajkach dorośli mogą się świetnie bawić. Może jest to spowodowane tym, że zawsze tkwi w nas element dziecka, którego nie jesteśmy się w stanie pozbyć. Dlatego poważni ludzie biznesu i dojrzałe panie prezeski zanoszą się od śmiechu, gdy oglądają kreskówki przeznaczone dla dzieci. Nie ma się czego wstydzić, jest to raczej powód do dumy, że mimo wieku, nadal mamy w sobie coś z dziecka i nie jest to w żaden sposób naganne.

Kiedyś oglądaliśmy bajki tylko w telewizji, dzisiaj możemy także udać się do kina i jest to fantastyczny sposób, by zapewnić dzieciom rozrywki. Oczywiście pod warunkiem, że są na tyle duże, żeby wytrzymać godzinę siedzenia w kinie. Jeśli tak, to zabierzmy nasze pociechy, kupmy im popcorn i rozsiądźmy się wygodnie w fotelu kinowym. Dzisiaj tworzy się niektóre bajki specjalnie po to, by znalazły się na wielkim ekranie. Bilety na takie bajki rozchodzą się jak świeże bułeczki. Przychodzą całe rodziny i wycieczki szkolne. Wszyscy chcą obejrzeć tę popularną bajkę. Jest kilka rodzajów bajek, na które możemy zabrać dzieci. Jedne z nich to zwykłe kreskówki, robione jeszcze starą techniką, ale te aż tak bardzo nie zachwycają ani nas ani naszych szkrabów. Modne są bajki robione komputerowo. Są ładne i zabawne, do tego trójwymiarowe hity - to wszystko sprawia, że dzieci wprost szaleją za bajkami, które mogą obejrzeć w kinie. Dlatego warto je od czau do czasu zabrać na taką wycieczkę.